Haberler

HaberlerTA7KA - APRSYM9ART APRS DIGISI KURULDU   
YM9ART APRS DIGISI KURULDU

ŞİMDİLİK ÇİN'E KADAR ULAŞTIK! JAPONYA'YA AZ KALDI.


      Daha önce Japoya'ya kadar APRS DIGI kuracağız demiştik.:) 02.04.2010 Cuma günü Artvin / Hopa ilçesinde bulunan Sultan Selim dağına, daha önce  planladığımız üzere hazırladığımız APRS Digi'yi kurduk ve böylece Çin'e Kadar bitmiş oldu, Japonya'ya az kaldı :)

    Cuma günü TRAC Trabzon Şubesinden TA7K ve TA7AB ile Artvinden Telekom görevlileri ile birlikte gelen TRAC Artvin Şube Başkanı TA9EG Hasan GÜLTEKİN ve TA9AF Gürbüz GÖKDEMİR Hopa Cankurtaran mevkiinde buluşarak DIGI nin kurulacağı Sultan Selim dağına haraket edildi. Sistemlerin konulacağı Telekoma ait istasyona varılması ve çalışmaların bitirilmesi yaklaşık 4 saat sürdü. DIGI Aktif hale getirildikten sonra yapılan testlerde çok iyi çalıştığı gözlemlendikten sonra inişe geçen ekip üzerinde APRS bulunan araca ulaştıktan sonra Hopa-Trabzon arasında hiçbir ölü nokta kalmadan aktarma yaptığı, Trabzon'dan dahi bazı araçları aktardığı gözlemlenmiştir.

    Bölgenin sıklıkla afetlerle karşılaşan bir bölge olması sebebi ile aynı noktaya bir repeater kurulması kararlaştırılmıştır. Kısa sürede bu işlem de tamamlanacaktır.

    Sistem Bölgeye hayırlı olsun.

  

 

 
Gönderen Yönetim, Cumartesi, 03 Nisan 2010 05:36, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.00868 saniyede 16 sorguyla oluşturuldu Design:TRAC TRABZON